26 Haziran 2016 Pazar

1. Gün: Motivasyonsuzluğa karşı bir savaş


   Merhaba Avakado Kültü Kardeşliği!
   İçimden üretken olmak gelmiyor. Tamam, geliyor ama yarım yamalak. Hiçbir şeyi tamamlayamıyorum. Mesela burayı ilgilendiren bir konu; İki cümleden uzun bir şey yazamayınca bloğa koymaya değer bir ürün saptayamıyorum zihnimde.
   Siz de bu sorunlardan muzdarip misiniz? Karşınızda ÇEYLINÇMATİK!!
   Salt yazıyla hiçbir şeye eski bir reklam havası verilmediğini farkettiğime göre,  saadede gelelim.
   Nika, bu yaz için planlanmış olduğumuz motivasyonsuzluğa karşı savaş ve boş durmama+tembelliği yenme planımız kapsamında, bloglara yararlı, zihinleri açıcı, bol C vitaminli bir liste hazırladı. Yazmak için on dört güne on dört konu.
   Beyni durmuş, hayattan beklentilerini elde etmek için en ufak bir çaba göstermeyecek, yaratıcılığını yitirmiş halde olsam bile, bu ruh halinde dahi ilerlemenin öneminin bilincindeyim. Yapmasam yok olurdum. Bu yüzden;
 1. Çok absürt. Madem bu ilk gün, kolay bir şeyler yapalım. Saçmalamaktan daha iyi yaptığımız bir şey olduğunu sanmıyorum, o yüzden hadi absürt bir şeyler yazalım.
   Buda bu da mı bunu budayacaktı deyince hemen telefonu kaptım. Sıcak kızlar beni bekliyordu. Hemen bir karpuz kapıp üzerine adımı yazdıktan sonra çekirdeklerini birer birer yuttum. Bir unicorn gördüm ve harikaydı, acayip inanılmaz süper ve harikaydı. İster inanın, ister inanmayın, televizyon dizileri kaybettiğiniz çorabın tekidir. Siz mışıl mışıl Muhteşem Yüzyıl izlerken onlar derin bir uykudadırlar ama siz onları göremezsiniz çünkü kişiliğiniz berbat. Tebrikler! Ayçiçeği şeftaliye dönüşürken izleyip kabuğunu soymaya başladınız. Buna inanamıyorum. Sizden bekleyeceğim tek şey martı çorbasıydı. Martı çorbasından çorap yapıldığını anlatmış mıydım? Don't you? 

   Buradan yazarın absürdlük hakkında en ufak bir fikrinin bile olmadığını ortaya çıkarıyoruz.
   Biraz Samsung öngörücü yazısıyla, birazcık da Osho'yla empati kurarak yazdım ve içimden geldiği gibi yazdığımdan deftere yazdığım bu 'absürd' yazıyı olduğu gibi aktarmaya karar verdim. Biraz modern sanat gibi oldu.
   Şöyle bir okuyunca, sanki her zaman yazdıklarımı anlamadan okusak, kulağa bundan çok farklı gelmeyeceğini görüyorum.
   Hey! İstiyorsanız siz de şuradan Nika'nın yazısına ulaşarak bu Challenge'a ortak olabilirsiniz! (İşte şimdi kulağa tam reklam gibi geliyor.) Yazmak iyidir, iyi. Yazmaya devam edin ve görüşmek üzere!

2 yorum:

 1. Absürdlükle sanat yapmak. Bazen bazı şeylerin anlamının olması gerekmez.İnsanlar neden her şeye anlam yüklemeye çalışır acaba. Bu çok absürd~
  Ben de yapmak istiyorum! Bir ara. sfsdg
  Hayır gerçekten yarın öbür gün başlarım diye düşünüyorum. Böyle hoş bir şeyden haberim olduğu için mutluyum. Sana da ayriyetten teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben her gün yapma olayına ihanet ettim ama olsun.. Belki geciktirdiklerimin hepsini bir günde yazmayı denemeliyim....

   Sil