3 Mayıs 2015 Pazar

Bol Kitaplı Yazı!

   İyi akşamlar, selamlar, merhabalar, sa. Açıkçası nasıl selam vereceğimi seçemedim, o yüzden hepsini söyledim. Ne zaman bir şey yazsam-o şey doğru düzgün olsa bile-yazı laf salatasına dönüyor. Salata demişken, salatayı pek sevmem. Gerçi şu klasik meyveli sebzeli salataları tatmak durumunda kaldım hep, belki tavuklusunu falan sevebilirim. Aslında meyveli salata fena değil-tamam, konumuz bunlar değil. Ehem.
   Geçen hafta cuma kitap fuarına gittim. O sınavdan önce bitmesi sinir bozucu bir durumdu. Ne bir arkadaşımla gidebildim ne de geniş zamanım vardı. Ayrıca daha uzun bir liste yapma fırsatım da olamadı. Ama olsun, kitap fuarı ne olursa olsun güzeldir, değil mi?
   İzmir'in fuarını bilirsiniz, böyle bayağı yeşilliktir, lunaparkı biraz eskidir falan. Bu sefer muhtemelen kitap fuarı yüzünden normalden kalabalıktı.
   İçeride bayağı dolandım, çantama poşetleri tıkıştırdım ve çantadaki her şeyin birbirine girmesine sebep oldum, aradığım yayınevini bulmak için boynumu ağrıtacak bir pozisyonda etrafı gezdim (ve bulamadım), sonuç olarak aşağıdaki arkadaşları aldım:


   Küçük Prens ve Titana Saldırı 1 ve 2'yi (dfghgfdsdf aslına bakarsanız Attack on Titan/Shingeki no Kyojin zaten direk öyle çevriliyor ama kulağa garip geliyor yine de.) bitirdim. Hatta SnK okumaya kendimi o denli kaptırdım ki, manganın şimdiye kadar yayınlanmış olan kısmını internetten okudum. Bitirdim yani. Hayatımda ilk defa bu denli hızlıca ve çok çizgi roman okudum diyebilirim. Eh, kaptırınca kaptırıyor insan. İnanın bana, animeden sonra bayağı garip şeyler oluyor (Sanki animede de olmuyormuş gibi.)
   Küçük Prens'i hala okumamış olduğuma yakınaraktan aldım. Güzeldi ve aynı zamanda hüzünlüydü de.
   Harry Potter'ı almamın nedeni yaşıtım olan herkesin çoktaan okumuş veya en azından filmini izlemiş olmasıydı. Ben bir tek filmini dahi izlememiş biri olarak bu denli sevilen şu esere başlamaktan gurur duyarım----- Yani.......
   Mantık ve Kapitalizm. Adı 'Bilinç' olanı da vardı bende-ki onu hala okuyorum. NTV yayınlarının yerini arayıp uzun uğraşlar sonucu bulabilmiştim. Kitap fuarına gitmek isteyenler aynı yerleri defalarca turlamayı göze almalı. Bu cepkaynağı kitaplarından bayağı vardı, başka kitaplardan da vardı ama ben onların içinden seçtim nedense çünkü diğerlerinden karar veremiyordum. 

   Kitap fuarı dışında, daha evde olan ve hala okumadığım/bitirmediğim kitaplar da var:


   Aylar önce uğradığım bir kitap sahafında, listemde olan kitaplardan olup olmadığını sormuştum. En son almayı planladığım iki kitap vardı sadece: Peter Pan Ölmeli ve Da Vinci Şifresi. Peter Pan Ölmeli'yi o serinin önceki kitaplarını okumuş olduğumdan, Da Vinci Şifresi'ni ise bir arkadaşımın önerisiyle almayı planlıyordum. Ev zaten cinayet romanı dolu diye sonraya bırakacaktım ama, almışım işte :')
   Sinestezya ve Cinayet Sokağı'nı, inanır mısınız, geçen seneki kitap fuarında almıştım. Sinestezya yarım kaldı çünkü... Sıktı. Diğerini de sonra okuyacağım zaten. Okunacaklar rafımda duruyorlar uslu uslu. Gerçekler Kanıt İster'i ilk Sherlock Holmes kitabı sanarak almıştım ama nedense biraz okuyup yarım bırakmışım??
   Tuzak ise alışveriş merkezindeki bir kitapçının indirimdekiler kısmındaydı. Hiç okuyacak kitabım kalmadığı bir zamandı, annem de indirimdekilere bak biraz demişti. Onunla beraber Son 10 Saniye'yi de almıştım, o bitti. Benim önerim şu ki, sadece gerçekten ilginizi çeken bir şey olmadığı veya zaten almayı planladığınız bir kitap olmadığı sürece indirim kısmından kitap almayın. Ama yine de fena değiller B)

   Veee, son olarak mim! Shuu'ya teşekkürler! Eğer bir kitap olsaydınız..?

1-) Adı ne olurdu?

   Emin değilim ama, garip bir ad olurdu. Pek de bir fikrim yok.

2-) Nasıl bir kapağınız olurdu?

   Pek çok farklı ve garip renklerden oluşurdu herhalde. Birleşince uyum içinde dururlardı ve şöyle bir bakınca aslında ürkütücü olduğunu düşünebilirdiniz. Ayrıca şu kokulu kitaplardan olurdu ve limon çiçeği kokardı sanırım.

3-)Arka kapak yazısı ne olurdu ve ön sözünde ne yazardı?

Arka kapağında kısa ama dikkat çekici bir cümle, ön sözünde de "Ön sözlerden hoşlanmam, bu kısmı geçelim." gibi bir şey yazardı, yani illa ki olacaksa asddsas. Şimdiye kadar yazdıklarıma bakınca gereksiz yere göze batan bir kitap gibi geliyor ama yine de herkesin seveceği bir kitap olacağımı sanmıyorum.

4-) Kime ithaf olurdunuz?
   
   Aileme, arkadaşlarıma falan, ne olacak yani, elin adamına mı ithaf edelim cık cık cık.

   Kimseyi mimlemiyorum, isteyen yapar, yaparsa bana söylemesi iyi olur. Görüşürüz~

6 yorum:

 1. Sinestezya'nın oldukça hoş ve değişik bir kitap olduğunu duymuştum? Okumadığım için kitap hakkında bir fikrim yok gerçi.
  Harry Potter, kitapların "weeaboo dönemi için" rafında yer alanlarının başını çekiyor olmalı. Seriyi bitirdikten sonraki iki ay (kimi durumlarda bu beş aya kadar çıkabilir) boyunca Harry Potter'dan başka bir şey konuşmazsın ancak bu dönemi atlattıktan sonra Harry Potter, zaman zaman bazı bölümlerini hatırlayıp "Şu karakter öldüğünde ne biçim küfretmiştim ama" diye kendi kendine gülümseyeceğin ya da eski haline karşı hissettiğin ikinci elden utanç sebebiyle kalp krizi/inme/felç geçirip hastaneye kaldırılacağın bir kitaba dönüşecektir. Belki de hiç böyle bir şey yaşamazsın bilmiyorum sonuçta okumaya yeni başlamış falan değilsin.
  Bir kitap o güne kadar kimse tarafından el sürülmemişse asla (a s l a) indirimliler grubuna alınmaz. Özel günlerde kıyafet mağazalarının mağazayı satılığa verdiğini bile görürsün ama güzel kitaplar 180 lira gibi inanılmaz sayılarla satılmaya mahkumdur. Bunlar hep illu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinestezya aslında hoş ve değişik ama yeterince sürükleyici gelmemişti sanırım.
   Aslında weeboo döneminde okusam öyle bir olay yaşardım muhtemelen ssjdnak
   Ayrıca her şey, her zaman illudur. Yeni dünya düzenini çok yakında getireceğiz...

   Sil
 2. Kitaplar kitaplar... Uzun zamandır kitap okuyamıyorum nedenini bilmiyorum... Eskiden elimden bırakamazdım oysa ki. Sinir stresten olsa gerek.
  Bana önerebileceğin sürükleyici bir kitap var mı? ;v;

  Son olarak blog teman çok tatlı olmuş *-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslına bakarsan kitap önermede kötüyüm çünkü yeterince iyi kitap okumadım/okuduğuma inanmıyorum. Son bir yıldır yeterince sık kitap okumuyorum ama bu yaz bıkmadan usanmadan okuma işine dönmek istiyorum, zevk alarak okuma işini unutmak üzereyim çünkü. Ama en son okuduklarımdan Bay Y'nin Sonu'nu önerebilirim sanırım.
   Ve teşekkür ederim :')

   Sil
  2. Sizin gibi insanlari MStar'da aramizda gormekten memnuniyyet duyariz :3

   Sil
  3. Cahilliğimi mazur görün ama... MStar??

   Sil